Tereny inwestycyjne Ruda Śląska – dynamicznie rozwijające się centrum Górnego Śląska

Tereny inwestycyjne Ruda Śląska – dynamicznie rozwijające się centrum Górnego Śląska

Tereny inwestycyjne w Rudzie Śląskiej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Miasto położone w centralnej części Górnego Śląska jest dużym ośrodkiem przemysłowym o powierzchni 77,7 km2 i liczy ok. 140 tys. mieszkańców. Mimo, że Ruda Śląska słynęła niegdyś głównie z górnictwa, obecnie może pochwalić się prężnie rozwijającą się gospodarką. Jednym słowem to miasto o wielkim potencjale biznesowym.

Doskonała lokalizacja

Ruda Śląska jest sercem Górnego Śląska. Na terenie miasta znajdują się trasy łączące północną i południową oraz wschodnią i zachodnią część Górnego Śląska. Przez południowe dzielnice miasta przebiega autostrada A4, zaś przez północne Drogowa Trasa Średnicowa. Do najbliższego lotniska w Porcie lotniczym Katowice-Pyrzowice jest zaledwie 30 km. Ze względu na swoje położenie tereny inwestycyjne w Rudzie Śląskiej cieszą się sporym zainteresowaniem wśród potencjalnych inwestorów, którzy mogą liczyć na doskonale rozwiniętą infrastrukturę otoczenia biznesu: banki, biura doradztwa biznesowego, finansowego, prawnego czy różnego rodzaju towarzystwa ubezpieczeniowe. Znajdziemy tutaj takie duże firmy jak PPUH Promus – lider na rynku producentów konstrukcji stalowych oraz wykonawca obiektów inżynierskich i budowlanych, czy Leiber Group – niemiecka firma specjalizująca się w produkcji konstrukcji lekkich z aluminium, magnezu oraz specjalnych stopów. Przy okazji nowych technologii warto wspomnieć o firmie Stanusch Technologies SA. – twórcach platformy komunikacyjnej zbudowanej w oparciu o sztuczną inteligencję.

Czas wolny

Ruda Śląska znajduje się w czołówce zielonych miast na Górnym Śląsku. Liczne osiedlowe parki stanowią doskonałe miejsce na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Aby poznać historię miasta nieco bliżej, warto wybrać się do Muzeum Miejskiego oraz Muzeum PRLu. To ostatnie to istna „kapsuła czasu”, szczególnie godna polecenia. Dla tych, którzy wolą spędzić czas nieco aktywnej, w 2012 roku powstał najnowocześniejszy Park wodny na Śląsku – Aquadrom. Mając na uwadze aktywną formę spędzania wolnego czasu warto również wspomnieć o kompleksie sportowym Burloch Arena, gdzie znajduje się lodowisko, boisko do rugby oraz tor rolkarski. To zaledwie kilka wybranych atrakcji, którymi mogą się cieszyć mieszkańcy Rudy Śląskiej.

Tereny inwestycyjne Ruda Śląska

Jeśli szukasz miejsca do inwestycji w prężnie rozwijającym się mieście o dobrej lokalizacji – nie mogłeś lepiej trafić. Mamy do zaoferowania tereny inwestycyjne w Rudzie Śląskiej tuż przy trasie N-S, w pobliżu DTŚ. Tereny idealnie nadają się na działalność usługową, produkcyjną lub logistyczną. Zobacz naszą ofertę terenów inwestycyjnych w Rudzie Śląskiej przy trasie N-S.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sixteen − twelve =