Tereny inwestycyjne Gliwice – historia sukcesu

Tereny inwestycyjne Gliwice – historia sukcesu

Tereny inwestycyjne w miejscowości Gliwice to obecnie jedne z najbardziej pożądanych terenów na Górnym Śląsku. Atrakcyjne i dynamicznie rozwijające się miasto stale przyciąga nowych inwestorów z różnych branż, a jego doskonała lokalizacja sprawia, że popyt na tereny inwestycyjne wzrasta z zawrotnym tempie.

Jak to się zaczęło?

Na pewnym etapie stałego rozwoju miasta, zaczęto dostrzegać jego ogromny potencjał biznesowy. Odkryto, że Gliwice to nie tylko urokliwa starówka czy zabytkowa Radiostacja, ale również doskonała infrastruktura drogowa oraz bardzo dobrze rozwinięty system nauczania. Powyższe czynniki przesądziły o sukcesie Gliwic. W 2011 roku za sprawą spółki GTB Metropolis powstał Synergy Park – tereny inwestycyjne przeznaczone na działalność produkcyjną i usługową o łącznej powierzchni 73 hektarów. Strategiczna lokalizacja niedaleko węzła Gliwice-Sośnica szybko zadecydowała o sukcesie Parku Biznesowego. Do tej pory tereny inwestycyjne na obszarze Synergy Park zakupiło 22 inwestorów.

Najwięksi inwestorzy Synergy Park

Obecnie największą firmą działająca na terenie Synergy Park jest Spółka BIMS Plus – sieć hurtowni z branży instalacyjnej, sanitarnej, grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej oraz sieci zewnętrznych. Inni inwestorzy to m.in. firma Savpol – czołowy dystrybutor półproduktów i dodatków dla przemysłu spożywczego, Nexter – jeden z przodujących dystrybutorów farmaceutyków oraz KSB – wiodący producent pomp i armatury przemysłowej. Nie tak dawno do listy inwestorów dołączyła firma Eco Trade – producent dodatków dla piekarnictwa, cukiernictwa i gastronomii.

Tereny inwestycyjne Gliwice – nadal w zasięgu ręki

Atrakcyjne tereny inwestycyjne nadal pozostają w zasięgu ręki potencjalnych inwestorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Spółka GTB Metropolis oferuje działki, które znajdują się jeszcze bliżej węzła autostradowego Gliwice-Sośnica, nieopodal Synergy Parku. Tereny z przeznaczeniem pod działalność produkcyjną lub usługową mają powierzchnię od 11 do 25 tys. m2 i są kompleksowo przygotowane do inwestycji – dostawca gruntów zapewnia pełne uzbrojenie (woda, energia, gaz, kanalizacja deszczowa) oraz drogi dojazdowe.

Jeśli szukasz terenów inwestycyjnych w mieście o dużym potencjale i doskonałej lokalizacji – zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą terenów inwestycyjnych w Gliwicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

fourteen − 4 =