Gliwice zwiększają swoją atrakcyjność dla biznesu

Gliwice zwiększają swoją atrakcyjność dla biznesu

Nieraz wspominaliśmy o tym, że Gliwice cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem biznesu. Coraz więcej firm i organizacji zauważa ogromny potencjał jaki posiada miasto i rodzi się tutaj wiele interesujących przedsięwzięć nie tylko w sferze gospodarki, ale również nauki, kultury czy sportu. Zebraliśmy dla Was kilka najciekawszych i najświeższych informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Międzynarodowa współpraca

Gliwice – miasto znane z wybitnie dobrze rozwiniętego systemu nauczania właśnie uruchamia nowy projekt. Polsko-Niemieckie Centrum Hybrydowych Konstrukcji Lekkich – taką nazwę nosi nowo powstały podmiot z siedzibą w Gliwicach, gdzie będą przeprowadzane badania nad innowacyjnymi materiałami hybrydowymi. Z uwagi na bliskość Politechniki Śląskiej, która od kilkudziesięciu lat współpracuje z niemieckimi uczelniami wyższymi ustalono, że Gliwice będą idealnym miejscem na siedzibę Centrum, gdzie polscy i niemieccy eksperci będą przeprowadzać badania nad ultrawytrzymałymi materiałami jednorodnymi, hybrydowymi i kompozytowymi stosowanymi szczególnie w lotnictwie i przemyśle samochodowym.

Infrastruktura drogowa

Gliwice nie zwalniają tempa również w sferze infrastruktury. Mimo doskonale rozwiniętej sieci dróg – przypominamy, że w Gliwicach znajduje się skrzyżowanie autostrad A1 i A4 (największy węzeł komunikacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej) – właśnie rozpoczyna się realizacja kolejnej obwodnicy. Tym razem będzie to obwodnica o charakterze lokalnym i będzie znajdować się wewnątrz obwodnicy autostradowej. W chwili obecnej funkcjonuje już jej zachodni fragment – na odcinku od drogi nr 88 do ul. Sowińskiego. Kolejne planowane odcinki zachodniej obwodnicy prowadzą do ul. Daszyńskiego, zaś planowana dalej obwodnica południowa ma rozciągać się od ul. Rybnickiej przez ul. Bojkowską do ul. Pszczyńskiej, a jej długość ma wynosić blisko 4 km. Przewidywane zakończenie prac określono na połowę listopada 2019 r.

Sport i rekreacja

W mieście o doskonałej komunikacji i edukacji na wysokim poziomie nie brakuje również miejsca na rozrywkę i wydarzenia kulturalne. Niebawem zostanie otwarta Gliwicka Hala Widowiskowo-Sportowa – najnowocześniejszy tego typu obiekt na południu Polski. Hala ma powierzchnię 62 tys. m2, w których skład wchodzi hala główna, hala treningowa, budynek fitness oraz zewnętrzny garaż wielopoziomowy. Jest przystosowana do zawodów sportowych oraz imprez wystawienniczych, targowych i estradowych – koncerty, konkursy tańca czy imprezy społeczno-polityczne. Niebawem planowane są dni otwarte nowej hali, jednak dokładna data otwarcia Hali nie jest jeszcze nikomu znana.

Tereny inwestycyjne Gliwice

Mimo, że coraz więcej firm inwestuje w Gliwicach, możliwość rozwoju w tym mieście jest nadal w zasięgu ręki. Jeśli szukają Państwo odpowiedniej działki dla ulokowania swojego biznesu – proponujemy zapoznać się z ofertą naszych terenów inwestycyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × one =