Tereny inwestycyjne Gliwice – poznaj miasto

Tereny inwestycyjne Gliwice – poznaj miasto

Gliwice to nie tylko rozległe tereny inwestycyjne, ale przede wszystkim prężnie rozwijające się miasto na Górnym Śląsku, wchodzące w skład Metropolii Silesia. Położone nad rzeką Kłodnicą, ma swoje miejsce w pierwszej 20-tce największych miast w Polsce. Jego powierzchnia zajmuje ok. 134 km2 i jest zamieszkana przez ponad 183 tys. mieszkańców.  W Gliwicach inwestują największe firmy z różnych branż, między innymi takie jak: GM Manufacturing Poland – Fabryka Opla, i-systems – firma działająca w sektorze IT czy NGK Ceramics Polska – spółka zajmująca się produkcją filtrów dla branży motoryzacyjnej.

Raj dla pracodawców

Gliwice kryją w sobie olbrzymi potencjał biznesowy i naukowy. W dużej mierze to właśnie kapitał ludzki decyduje o dynamicznym rozwoju tego miasta. W Gliwicach znajduje się jedna z największych polskich uczelni technicznych – Politechnika Śląska oraz Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości oferująca kierunki ekonomiczno-humanistyczne. Dzięki doskonale rozwiniętemu systemowi nauczania, wśród śląskich studentów można wyłonić prawdziwe talenty i znaleźć obiecujących pracowników dla swojej firmy.

Komunikacja na medal

Wybitnie rozwinięta infrastruktura drogowa powinna stanowić wzorzec do naśladowania. W Gliwicach znajduje się największy węzeł komunikacyjny w Europie Środkowo-Wschodniej –  skrzyżowanie autostrad A1 i A4, a niespełna 43 km od Gliwic znajduje się Port lotniczy Katowice – Pyrzowice. Świetna lokalizacja przyciąga coraz więcej inwestorów, co przekłada się na niski poziom bezrobocia i nieustanny wzrost poziomu życia tamtejszych mieszkańców.

Miasto z pasją

Gliwice to niezwykle urokliwe miasto. Jego niepowtarzalny klimat można poczuć przebywając na gliwickiej starówce. Warto również wspomnieć o miejskiej Palmiarni w której znajduje się ponad 5600 najbardziej egzotycznych roślin z całego świata. Gliwice przywiązują dużą wagę do rozwoju sportu i rekreacji w swoim mieście. Na przestrzeni ostatnich lat powstało tam wiele nowych obiektów sportowych, a już niebawem zostanie oddana do użytku Hala Gliwice – jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych tego typu w Polsce. Zagłębiając się w kulturę Gliwic nie sposób zapomnieć o Teatrze Miejskim oraz najstarszym w regionie Muzeum Śląskim. Symbol miasta stanowi Radiostacja Gliwicka z 1935 r., której wysokość sięga 111 m i jest jedną z najwyższych konstrukcji tego typu na świecie.

Tereny inwestycyjne Gliwice – idealne dla firm produkcyjnych i logistycznych

Jeśli szukasz terenów inwestycyjnych w doskonale skomunikowanej lokalizacji i dynamicznie rozwijającym się mieście o dużym potencjale – zobacz ofertę naszych terenów inwestycyjnych w Gliwicach w sąsiedztwie Parku Biznesowego Synergy Park.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + two =